خانه / آموزش ریاضی / کدام نوع بازی رایانه ای ممکن است هوش را افزایش دهد؟

کدام نوع بازی رایانه ای ممکن است هوش را افزایش دهد؟

دانشمندان معتقدند نوع خاصی از بازی های کامپیوتری  هوش افراد را افزایش می دهد. این بازی ها شامل تکرار فرایندی خاص به طور مداوم هستند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مجله اینک، در این بازی ها  باید یک فعالیت مانند انتخاب عکس یا فشار دکمه ای برای گزینش میان پاسخ ها به طور مداوم تکرار شود
بازی های آنلاین  به طور کلی هوش افراد را افزایش نمی دهند، بلکه فقط مهارت آنها در انجام مراحل خود را ارتقا می دهند. با این وجود  نوع خاصی از بازی های ذهنی به نام «بازی های رفت و برگشتی» قابلیت بهبود ادراک فرد را دارند. بازی های رفت و برگشتی به طور گسترده در آزمایشات روانشناختی و اعصاب شناسی برای شناسایی و درمان اختلال ADHD و همچنین ضربه به مغز به کار می روند.
تحقیقات نشان می دهد این نوع بازیها نه تنها به طور موقت این شرایط را بهبود می دهند، بلکه هوش سیال فرد یا به عبارتی توانایی برای حل مشکلات ناآشنا را نیز سه یا چهار درجه IQ  ارتقا می دهند. همچنین آنها به بهبود حافظه کمک می کنند.
بازی های رفت و برگشتی از فرد می خواهد دکمه خاصی را فشار دهد یا به وسیله یک حرف، تصویر یا غیره اطلاعات را در فواصلی معین تکرار کند.  البته  انجام این بازی بسیار مشکل است و به طور حتم به اندازه بازی های کامپیوتری معمول سرگرم کننده نیست. علاوه بر آن برای آنکه تاثیر این نوع بازی ها ماندگار باشد، باید به طور مداوم از آنها استفاده کرد.

درباره ی مرکز تخصصی ریاضیات ویژن

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن دو کار مهم انجام می دهد 1_ باعث علاقه مندی دانش آموزان به ریاضی می شود 2_ دغدغه ریاضی را برای همیشه از اولیاء می گیرد

همچنین ببینید

تست هوش: تمام مثلث‌های شکل را بشمارید.

در شکل بالا، چه تعداد مثلث می توانید بشمارید؟ پاسخ: . . . . . …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *