خانه / آموزش ریاضی / مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در چین راه اندازی می‌شود

مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل در چین راه اندازی می‌شود

گوگل امروز اعلام کرد که اولین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی آسیا را در کشور چین افتتاح می‌کند. بر همین اساس مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است در مرکز پکن پذیرای محققان فعال در این زمینه باشد. مرکز هوش مصنوعی گوگل قرار است برای محققان فعال در این زمینه ورک شاپ ها و کنفرانس های مختلف برگزار کند.
محققین شرکت IDC پیش بینی کرده اند که جامعه جهانی به طور متوسط ۴۶ میلیارد دلار را تا سال ۲۰۲۰ صرف تحقیقات مربوط به هوش مصنوعی می‌کند. در جولای سال جاری میلادی مقامات حکومتی چین از هدف خود برای فعالیت در صنعت تولید صلح آمیز محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی با صرف هزینه ۱۳۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ پرده برداشتند. شهرهای چین نظیر تیانجین نیز قرار است میزبان یک مرکز تحقیقاتی با محوریت هوش مصنوعی باشد. تیانجین قرار است برای ساخت این مرکز ۵ میلیارد دلار هزینه کند.
دولت چین در نظر دارد در میان شرکت های چند میلیارد دلاری این کشور، نظیر Baidu، علی بابا و تنسنت، توسعه هوش مصنوعی را در راس کارهای خود قرار دهد.
مجله MIT Technology Review با اشاره به اقدام اخیر کمپانی های چینی برای استخدام متخصصین فعال در زمینه هوش مصنوعی اعلام کرد این شرکت ها موانع کمتری برای جمع آوری داده انسان ها و کاربران نسبت به سازمان های دولتی دارند. با توجه به اهمیت این مسئله می‌توان پیش بینی کرد که این کمپانی ها موفقیت بیشتری در توسعه تکنولوژی های مبتنی بر هوش مصنوعی دارند.
در حال حاضر محققان چینی فعال در زمینه های هوش مصنوعی، توسعه سیستم های تشخیص چهره، سیستم های پردازش تصاویر و سیستم های خودران اتومبیل ها توان زیادی پیدا کرده‌اند و افتتاح مرکز تحقیقات هوش مصنوعی گوگل می‌تواند قدمی مثبت در زمینه افزایش روند بکارگیری توان این گروه های تحقیقاتی در ساخت تکنولوژی های نوین حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشد.

درباره ی مرکز تخصصی ریاضیات ویژن

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن دو کار مهم انجام می دهد 1_ باعث علاقه مندی دانش آموزان به ریاضی می شود 2_ دغدغه ریاضی را برای همیشه از اولیاء می گیرد

همچنین ببینید

تست هوش: تمام مثلث‌های شکل را بشمارید.

در شکل بالا، چه تعداد مثلث می توانید بشمارید؟ پاسخ: . . . . . …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *