مرکز تخصصی ریاضیات ویژن : آموزش ریاضی در مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و متوسطه دوم 👈 به ریاضی عمیق تر نگاه کن 👉
باشگاه تحول فردیمشاوره

راه‌های  غلبه برتنبلی و  بهانه ‌جویی  ذهن‌

 

یکی ازراه‌های  غلبه برتنبلی و  بهانه ‌جویی  ذهن‌، اقدام در جهت مخالف است. مثلا، خوابتان می‌آید‌،‌ نخوابید.  خجالتی و کمرو هستید‌،‌ از خود اعتماد به نفس نشان دهید. در اوج ترس و نگرانی هستید با  شجاعت پیش بروید. کسل و بی‌حوصله هستید،‌  لبخند بزنید و دست به اقدام  شادی‌اور بزنید. هنگام دریافت پیامی  مبنی بر تنبلی و خستگی‌،‌ همان لحظه‌ شروع به کار و فعالیت کنید.

احساس تنهایی‌ می‌کنید،‌ هیچ کس نیست که با او صحبت کنید،  خدا که هست، با او صحبت کنید، اوبرای درد‌دل کردن،  بهترین و راز‌دارترین است و مطمئن باشید که بهترین  پاسخ را خواهید گرفت.

اینها روشهایی برای کنترل ذهن و بدن افسار گسیخته و نافرمان هستند. انجام دهید تا نتیجه را ببینید.

شما خوب می‌دانید که هیچ‌کس تا به حال با یک جا نشستن، ایراد‌گرفتن، غر زدن، تنبلی کردن، بهانه گرفتن، ناامید بودن و از همه بدتر نقش یک قربانی یا یک آدم بدبخت را بازی کردن،‌ به جایی نرسیده است.

شاید با این کارها بتوانید برای مدت بسیار کوتاهی دلسوزی افراد را به خود جلب کنید، ولی بعد، شما هستید و زندگی‌تان… بدانید، عامل اصلی زندگی و حیات‌تان، خود شما هستید نه دیگری… برای زندگی خود  تلاش کنید. مطالعه کنید، روش‌ و تجربه دیگران را امتحان  کنید.‌ حتی اگر این راه‌ها نتیجه بخش هم نباشند‌،‌ حتمأ  تجربه و درسی برای شما خواهند داشت.

 

برگرفته شده از پیج اینستاگرام We Can Be Anyone

راه‌های  غلبه برتنبلی و  بهانه ‌جویی  ذهن‌

برچسب ها
نمایش بیشتر

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن دو کار مهم انجام می دهد 1_ باعث علاقه مندی دانش آموزان به ریاضی می شود 2_ دغدغه ریاضی را برای همیشه از اولیاء می گیرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
مرکز تخصصی ریاضیات ویژن : آموزش ریاضی در مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و متوسطه دوم