مرکز تخصصی ریاضیات ویژن : آموزش ریاضی در مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و متوسطه دوم 👈 به ریاضی عمیق تر نگاه کن 👉
باشگاه تحول فردی

همه ابراز علاقه ها واقعی نیستند

به نظر شما دوست_داشتنی به چه معناست؟
طبق تحقیقات ، اشخاص وقتی در نظر ما  دلپذیرند که الف) از نظر ما جذاب باشند ب) از نظر اصالت، شخصیت و علایق به ما شباهت داشته باشند ج) از ما خوش شان بیاید. در نتیجه ، تبلیغات پُر از آدم های جذاب است. افراد زشت به نظر خیلی مهربان نمی آیند و به همین سبب حتی در پس زمینه تبلیفات هم ظاهر نمی شوند (مورد الف).تبلیغات، علاوه بر به کارگیری افراد فوق جذاب، از آدم هایی «مثل من_و_تو» استفاده می کنند (مورد ب)کسانی که از نظر ظاهری، لهجه و اصالت به ما شباهت دارند.
به عبارت دیگر این شگرد در فروشندگی بازتاب  کردن ناو دارد تکنیکی که در آن فروشنده تلاش می کند ژست ها و اشارات زبان و حالات چهره مشتری خود را کپی کند اگر خریدار آهسته  صحبت می کند و سرش را می خاراند، فروشنده نیز همین کار را می کند این کار باعث دوستی و احساس نزدیکی فروشنده با خریدار می شود و انجام معامله را محتمل تر می کند.
در حقیقت خیلی دیده ایم که فروشنده ها از ما تعریف کنند؛ هر کسی از ما خوشش بیاید به نظر ما جذاب می رسد. تعریف کردن معجزه می کند ، حتی اگر پوچ و تو خالی باشد.
بازاریابی_شبکه ای هم متکی به همین ابراز علاقه است که نت ورکر ها آن را دایره_نفوذ می  نامند.
سیاست_مداران هم استادان خطای علاقه اند.  آنها بسته به ظاهر و سلایق مخاطب خود بر موضوعات متفاوتی تاکید می کنند، مناطق مسکونی ، آزادی ، مسائل اقتصادی. آنها از ما تعریف و تمجید می کنند. هر کس که امکان رای دادن دارد عضو جدایی ناپذیر حذب جلوه داده می شود «رای شما به حساب می  آید!» البته که رأی تو به حساب می آید، اما فقط یک ذره بسیار اندک، حدودا بسیار ناچیز.
در نتیجه اگر فروشنده هستی، کاری کن مشتری ها فکر کنند دوست شان داری ، حتی اگر به قیمت تملق گوییِ آشکار باشد. اگر خریداری ، همیشه یک محصول را مستقل از اینکه فروشنده چه کسی است برسی کن. فروشنده را  از ذهن خود پاک کن یا دست کم تظاهر کن از او خوشت نمی آید.
علی احیائی

 

برگرفته شده از پیج اینستاگرام We Ca Be Anyone

 

همه ابراز علاقه ها واقعی نیستند

برچسب ها
نمایش بیشتر

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن دو کار مهم انجام می دهد 1_ باعث علاقه مندی دانش آموزان به ریاضی می شود 2_ دغدغه ریاضی را برای همیشه از اولیاء می گیرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز تخصصی ریاضیات ویژن : آموزش ریاضی در مقاطع ابتدائی ، متوسطه اول و متوسطه دوم